תוויות

על החברתיות של פוקימון גו ואיך פספסתי אותה עד כה

חשבתי שזה משחק של בודדים שנפגשים בנקודות מוגדרות מראש לעניינים סוציומטיים, אבל לא. ככה לא מנמצחים בפוקימון גו. בחור אמריקאי שהצליח למצוא את כל הפוקימונים שיש כרגע במשחק --> "..ישנם פוקימונים שאנחנו עדיין לא יודעים עליהם.." (תרגום סימולטני מהפרק הראשון ד.ה.מ.) בכל מקרה, אותו בחור עשה את זה לבד, הוא צעד 13 ק"מ ביום בשביל למצוא את כולם אי שם בניו-יורק. אבל לבד לא מוביל אותך לשומקום.
אנשים מנסים לגרש פוקימון בלי פוקדור
[למי שלא יודע] בפוקימון גו יש מרכזי אימון (Gym) הם מקבלים את הצבע של הקבוצה שהשתלטה עליהם וכל אחד מהקבוצה יכול לתרום פוקימון אחד כד לשמור על מרכז האימון. כדי להשתלט על מרכזי אימון  צריך להילחם בפוקימונים שנמצאים שם וככל שיש יותר פוקימונים צריך להילחם יותר. וכדי להפיל קבוצה ולהשתלט על מרכז כזה צריך חבורה כי כשאתה לבד נועדת לכישלון.
אתמול לקחתי את ארנה לסיור הסבר על פוקימונים, ראינו קבוצה כזו נוצרת, הם היו חברה בסוף שנות העשרה על סקייטבורדים, והם עברו על כל מרכזי האימון באזור במטרה להשתלט על כולם. מולם הסתובבו ערסים צעצוע על אופניים חשמליים.
קרב טיטנים של ממש.
בזמני (שנות השמונים ד.ה.מ) היינו משחקים 'הדגל'.
[למי שלא יודע] שתי קבוצות לכל אחת יש דגל מחלקים שטח (אצלנו זה היה בהרי נפתלי) לשניים כל קבוצה מקבלת שטח, מחביאה דגל שמה עליו שומרים ושולחת כוחות לגנוב את הדגל של הקבוצה היריבה. צריך להתגנב, לזחול, לברוח ולרוץ בשטח. לא יודע אם הייתי יכול לשכנע מישהו לשחק 'הדגל' חוץ אולי מבאימון מילואים..
אבל פוקימון גו מוציא אנשים לשחק 'הדגל' רב משתתפים וקבוצות במרחב הציבורי, ובכלל גורם לאנשים לפגוש אנשים חדשים. כתבתי פעם משהו על איך עושים חברים חדשים, ועכשיו אליכם, אם אתם בקבוצה האדומה ואתם רוצים לעשות פשיטה לילית על מרכזי אימון ולהשתלט על כל ה Gym-ים באיזור! אז קדימה! כי אין לנו סקייטבורדים או אופניים חשמליים, אבל יש לנו אוטואים!

נ.ב. אני HerrMiler בריבוד של המציאות.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה