תוויות

הרהורים על פוקימון גו ומחאה חברתית או 'מיליוני אנשים לבד, ואם כבר לבד אז שיהיה בתנועה'

מבחינתי זה לא פחות ממהפיכה חברתית ואיום ממשי על המשטר בכל מדינה מזרח, ערב ומערב.

* כל המידע מבוסס על הרהורים ורגשות (שום דבר מדעי, בשביל זה חפשו בלוג של אקדמאים)

מאז פרצו הכבלים לחיינו זמן הפנאי הצטמצם לכדי שהות מול הטלויזיה, תרמו לזה אחרי קונסולות המשחק, האינטרנט ומבול התוכניות המשתפות קהל בבית (סמסים וכאלה). עם כניסת הווי-פיי (Wi-fi) התחלנו לזוז מהמחשב או מהסלון ולהסתובב בבית או מקסימום לחצר ועם כניסת האינטרנט הסלולרי חזרנו להסתובב קצת בחוץ.
בכללי משטרים לא אוהבים אנשים ברחוב (אלא אם הם צורכים משהו ומשמנים את גלגלי הכלכלה) הם לא אהבו את וודסטוק ולא מצעדי זכויות וגאווה, לא מחאות ולא הפגנות. ובכלל גם מסיבות טבע הן לא כוס התה שלהם.
במחאה החברתית ב 2011 זה לקח יותר מחודש ושידורים חיים 24/7 בכל ערוצי הטלויזיה והרדיו כדי להוציא אנשים לרחוב, מעבר לגרעין הצעירים והסטודנטים. אחרי חודש התחילו לצאת הורים ילדים עם מחאת העגלות ומבוגרים וניצולי שואה וכל האנשים שבילו בעיקר בבית מול הטלויזיה המון שנים. מאז המחאה החברתית של 2011 יש בישראל הרבה יותר הפגנות ומחאות של הרבה יותר מגזרים וזו התרומה הגדולה ביותר של המחאה החברתית, הבנה שמותר וצריך להפגין ולמחות כשנעשה עוול לך או לחברה סביבך.
וזה מה שעושה כעת פוקימון גו, הוא מוציא אנשים מהבית כדי להסתובב בחוץ. זה אמנם עם הטלפון, אבל אנשים מסתובבים ביחד ופוגשים אנשים ומדברים! וזה הפחד הגדול של משטרים, אנשים שנפגשים ומדברים. כי חלילה יכול לצוץ להם איזה רעיון בראש שיכול להיות יותר טוב.
ביום שישי הראשון שיצאה האפליקציה, בערב אחרי הארוחה, לקחתי את האחיינים שלי ואחותי לצוד פוקימונים. אם הייתי שואל אותם בכל יום אחר אם הוא רוצים לבוא להליכה, או סתם לגן משחקים הם היו צוחקים לי בפרצוץ. אבל כולם זינקו תוך שנייה לאוטו והתחלנו לחפש פוקימונים ופוקיסטופים. עשרות ילדים נוער וסטודנטים הסתובבו בזוגות או בקבוצות בקרית שמונה, מי ברגל מי באופניים ומי עצלם באוטו כמונו וחיפשו פוקימונים, זה היה מגניב ומביך כאחד.
אתמול בקפה חברותא בקרית שמונה באסיפת עם לזיכרה של המחאה ניסיתי להסביר למה פוקימון גו זו מהפיכה חברתית, לא הצלחתי, אבל אז הגיעו שלושה ציידים וחיפשו בלבזאור. אז כמובן שעזבתי את האסיפה והלכתי לצוד בלבזאור איתם.
כשחזרתי הפעלתי Lure Module על הפוקיסטופ ליד קפה חברותא, מה שהוא עושה זה מושך פוקימונים מכל האיזור וכל מי שבאזור רואה את זה ומגיע לנקודה כדי לחכות לפוקימונים שיגיעו, פתאום כל מיני מחפשי פוקימונים התחילו להגיע לכיכר ולחכות לפוקימונים שיגיעו. והתקבצו קצת פחות מ-20 אנשים בכיכר. אחרי חצי שעה הוא נמוג ואז האנשים התחילו להתפזר.
תארו לכם מה יקרה אם פיקאצ'ו יופיע פתאום בתחנת משטרה או משרד ממשלתי? ואם מישהו הפעיל Lure Module ליד קצת לפני ופתאום עשרות אנשים ינסו להיכנס כדי לצוד אותו, הם עלולים לחשוב שיש להם כח בתור ציבור ולדרוש משהו מעבר לפיקאצ'ו.

תחזית:
  • דרישה של משטרים להרחיק פוקימונים ותחנות ממוסדות ממשל, משטרה וצבא.
  • חסימה של האפליקציה במדינות טוטאליטריות.
  • חסימה של האפליקציה במדינות עם כאילו דמוקרטיה.
  • איומים של גלעד ארדן על פיקאצ'ו עם דם על הידיים.


נ.ב אני מכור..

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה